Sports week 2069 Sports programme of secondary block

Sports week 2069

Sports programme of secondary block

Group A (class 7,8,9)

      1. Football  (B/G)               SS, BK, UP

2. kabaddi  (G)                              NHK.HK,AK

3. High jump (B/G)              NHK, K.K PS

4. Lung Jump (B/G)              RS, K.K SS

5. Tug of war (B/G)              Til , Sum, DS

6. T T ( B/G)                       SPTNW,SK

7. Kho  kho (G)                   RS. RL. Sum,

8. Spoon and Marble(G)      BG, SK, HK

9. Volleyball (B)                   Bol, DS BS

10. Relay Race (B/G)           RL, BG, HB

11. Cricket (B)                    BS,HB PS

12. Shot put (B/G)                BK,Bol,AK,

Group B (Class 5, 6)

  1. Brick Race ( B+G)          SUM, RS , SS
  2. T.T  (B/G)                      SP, TNW, HB
  3.  Memory Test (B/G)        BK,BOL, KK
  4. Slow Cycle Race (B)       TA, UP, PS
  5. Math Race (B/G)             BOL, BS, SUM
  6. Hot Potato (B/G)            RL, BK, HK
  7. Cock Fight (B)                AK, NHK, BS
  8. Kabaddi (B/G)               NHK,AK, DS
  9. Needle and Thread  (G)  KK,SKRL

10. Balloon Blast (B/G)         HK, HB, MT

11. 100 M Race ( B/G)          RS, DS BK

12. Musical Chair   (B/G)      PS, SK, MT

 

Group A and B

1 Smelling test   RS

 

 

ECA Co-coordinator

Sports week 2069

Sports programme of secondary block

Group A (class 7,8,9)

      1. Football  (B/G)               SS, BK, UP

2. kabaddi  (G)                              NHK.HK,AK

3. High jump (B/G)              NHK, K.K PS

4. Lung Jump (B/G)             RS, K.K SS

5. Tug of war (B/G)             Til , Sum, DS

6. T T ( B/G)                       SPTNW,SK

7. Kho  kho (G)                   RS. RL. Sum,

8. Spoon and Marble(G)      BG, SK, HK

9. Volleyball (B)                   Bol, DS BS

10. Relay Race (B/G)           RL, BG, HB

11. Cricket (B)                    BS,HB PS

12. Shot put (B/G)               BK,Bol,AK,

Group B (Class 5, 6)

13Brick Race ( B+G)           SUM, RS , SS

14 T.T  (B/G)                      SP, TNW, HB

15 Memory Test (B/G)         BK,BOL, KK

16 Slow Cycle Race (B)       TA, UP, PS

17 Math Race (B/G)             BOL, BS, SUM

18 Hot Potato (B/G)             RL, BK, HK

19 Cock Fight (B)                AK, NHK, BS

20 Kabaddi (B/G)               NHK,AK, DS

21 Needle and Thread  (G)  KK,SKRL

22 Balloon Blast (B/G)         HK, HB, MT

23 100 M Race ( B/G)          RS, DS BK

24 Musical Chair   (B/G)      PS, SK, MT

 

Group A and B

1 Smelling test   RS

 

 

ECA Co-coordinator 

Posted in News Events